Skip to main content

Streetbalový turnaj

Turnaj v basketbalu 3x3 se v letošním ZS uskuteční 11. 12. 2023. V rámci těchto turnajů si zahrajete velké množství zápasů proti týmům různé výkonnostní úrovně a vždy hrajeme o krásné věcné ceny. Turnaj je vždy doplněn krásnou diváckou kulisou zejména z řad studentů. Turnaj vždy začíná ve večerních hodinách. Těšíme se na hojnou účast a veškeré potřebné informace o tomto turnaji naleznete na těchto stránkách.

Adéla Jiránková

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přihlášky

Sportovní hala (Budova KTV) Technická univerzita v Liberci. Ulice Na Bohdalci 715/30.

• přihlášky posílejte na:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

• do předmětu nutné uvést : NOČNÍ TURNAJ

• start turnaje 11. 12. 2023 v 18:00

• startovné - student 200 kč, nestudent 300 kč.

Propozice

Každý hráč platí 200 kč za studenta a 300 kč za nestudenta (permanentky ASC neplatí).

Bude se hrát formou 3 na 3 na jeden koš. Minimální počet hráčů je tedy 3, nicméně doporučujeme složit tým z 5-6 hráčů pro případ, že by někdo v hrací termín nemohl dorazit.

Hrací čas: Bude se hrát 2 x 10 minut hrubého času z toho důvodu, že bude stejný časový odpočet pro obě poloviny hřiště. V případě, že nastane remíza, se bude nastavovat dalších 5 minut.

Začátky utkání budou stanoveny dle rozpisu. Každý tým se dostaví minimálně 15 minut před oficiálním začátkem utkání. Pokud se jeden z hrajících týmů bez informování organizátorů nedostaví k utkání, bude utkání zkontumováno v neprospěch nepřítomného týmu.

Hrací systém

Týmy se utkají v systému streetbasketballového zápasu s účastí rozhodčího. Hrací doba je vytyčena na 2 x 10 minut hrubého času. Hra bude přerušena rozhodčím v případě porušení pravidel: faul, kroky, přerušovaný dribling, out atd… hrací čas se však v průběhu zápasu nepřerušuje – pouze mezi poločasy po uplynutí 10 minut bude stanovena pauza na 5-7 minut.

Hra

Zápas začíná za trojkovou čárou, kde bránící tým předá míč útočícímu družstvu, čímž dává povolení k začátku hry. Střelba za trojkovou čárou je ohodnocena 2 body, bližší střely pak za 1 bod. V případě, že padne koš, vyhazuje bránící družstvo za košem za koncovou čárou. Po vyhození je povinno vyvézt míč za trojkovou čáru a mít obě nohy za obloukem, až poté je možné zaútočit na koš.

Dle pravidel basketbalu 3x3 v rámci exekutivy České basketbalové federace má družstvo limit 6 chyb neboli faulů. Každý další faul bude potrestán dvěma trestnými hody ve prospěch faulovaného družstva, ovšem až po uplynutí hrací doby, jelikož se hraje na princip hrubého času. Trestné hody bude střílet konkrétní faulovaný hráč.

Při situaci rozskoku získá míč bránící družstvo a vyhazuje zpoza čáry v blízkosti odpískání.

Střídání je možné provádět při přerušení hry (kroky, out, faul, rozskok). Náhradník může vstoupit do hřiště poté, co střídající hráč opustil hrací plochu.

Oddechový čas (time-out) není během utkání povolen, jelikož se bude hrát na hrubý čas na obou polovinách basketbalového hřiště.