Skip to main content

Pravidelné aktivity s lektorem

V Akademickém sportovním centru Vám nabízíme velké množství pravidelných aktivit pod vedením certifikovaných instruktorů, kteří vám pomohou si sport užívat a získat z něj pro sebe maximum. Provedou Vás světem zábavného a efektivního pohybu. Vyzkoušet můžete nejen posilovací lekce (Totalbody, Flowin, TRX), ale i cvičení na problémové partie (Bootylicious, Dokonalé břicho) nebo energické lekce (Jumping, HIIT/Tabata, Kruháč). Nabízíme i žhavé novinky v oblasti fitness – například Bungee workout, Aerial hoop či Létací jógu. Aktuální rozvrh najdete v rezervačním systému. Na lekcích Váš čeká spousta jedinečných zážitků, zábavy i dřiny. Nejenže zapracujete na svém zdraví, kondici a vysněné postavě, ale cvičení Vám přinese také relax, odpoutání od běžných starostí a příjemná setkání se stejně naladěnými lidmi.

Pravidla vstupu na aktivity

 1. !!! REZERVACE AKTIVITY !!!
  V případě, že jste student, nezapomeňte si v profilu vyplnit číslo studenta, aby Vám byla automaticky účtována sleva.
  Pokud se na vybranou aktivitu z nějakého důvodu se nemůžete dostavit, ODHLAŠTE SE!
  Vytvořením rezervace blokujete místo dalším zájemcům. Při opakovaném nedostavení se na aktivitu BEZ ODHLÁŠENÍ se Váš účet ZABLOKUJE!
 2. Na recepci bloku B zaplatíte vstup (ve vyjímečných případech na recepci bloku A). Platba možná kartou i v hotovosti. V případě, že máte permanentku, ukážete ji lektorce na začátku lekce.
 3. Po zaplacení a vyřízení všech administrativních záležitostí se vydáte na vámi zvolenou aktivitu dle rozvrhu. Mapa
 4. Šatny se zamykatelnými skříňkami se nachází v 1. patře (za odložené věci ASC neručí).
 5. Do tělocvičny vstupujte pouze ve VHODNÉ ČISTÉ OBUVI, která nezanechává šmouhy.
 6. Doporučujeme ručník a pití.
Jednorázové vstupné pro AR 2023/24
 • Student a zaměstnanec TUL
  70 Kč
 • Veřejnost
  100 Kč
Permanentky pro LS 2023/24
 • Desetivstupová permanentka pro studenty a zaměstnance TUL
  650 Kč
 • Desetivstupová permanentka pro veřejnost
  950 Kč
 • Semestrální permanentka pro studenty a zaměstnance TUL
  1250 Kč

ABY ZÁDA NEBOLELA

Cvičení nabízí předcházení zdravotním obtížím, ovlivňuje již přítomné funkční odchylky a důsledky onemocnění či postižení. Kompenzační cvičení jsou volena s ohledem na složení skupiny a potřeby jednotlivců. Během hodin využíváme různé zdravotní cvičební metody a pomůcky.

AERIAL HOOP

Aerial hoop neboli akrobacie na závěsném kruhu pohází z cirkusového prostředí. Je tak trochu uměním, sportem, tancem, akrobacií dohromady. Velice zábavnou formou získáte zpevněné tělo a flexibilitu. Není potřeba žádné speciální sportovní zkušenosti.

BOOTYLICIOUS

Cvičení pro dokonalý zadek a spodní partie těla.

BUNGEE WORKOUT

Bungee workout je cvičení, kde zapojíte všechny svaly a především posílíte střed těla (core). Kombinuje sport, tanec a zábavu, u které spálíte kalorie. Je to spojení kardio tréninku a silového cvičení a celou dobu se cvičí ve speciálním závěsném postroji  proti odporu gumového lana.

DOKONALÉ BŘICHO

Je cvičení zaměřené na cílené posilování břišních a hýžďových svalů, svalů pánevního dna a v malé míře také zádových svalů.

FLOWIN

FLOWIN® je cvičební nástroj a tréninkový koncept zároveň. Je složen z velké desky (tréninkové plochy) a sady malých podložek pro ruce, nohy, kolena a lokty. V tréninku se využívá jenom hmotnost vlastního těla, působící jako přirozený odpor. Cviky mají charakter koncentrovaných frikčních pohybů, které se vykonávají pomocí tření podložek o tréninkovou plochu. Intenzita zátěže odpovídá hmotnosti těla a tlaku, který je při cvičení vyvíjen.

FUNKČNÍ TRÉNINK

Funkční trénink je soubor cvičení, které přirozeným způsobem zapojují co nejvíce svalových skupin najednou a to tak, aby maximálně odpovídaly potřebám daného jedince.

JUMPING

Základem je kombinace rychlých a pomalých skoků, dynamických sprintů a silových prvků v kombinaci s balančními prvky pro dokonalý kardio trénink. Aerobní skupinové cvičení na trampolínách s řídítky v doprovodu motivující hudby. Díky vysokému tempu se jedná o jedno z nejúčinnějších cvičení na spalování kalorií. Ideální pro formování postavy. Tím, že vás balanční plocha stále rozhazuje, zapojujete nejrůznější svalstvo. Jumping nezatěžuje klouby, proto je vhodný i pro lidi trpící obezitou.

KRUHOVÝ TRÉNINK

Jedná se o vysokointenzivní intervalové cvičení, kde následuje několik stanovišť za sebou, při kterých procvičíte celé tělo. Na každém stanovišti posilujete jinou partii. Při cvičení používáte především svou vlastní váhu doplněnou o lehké zátěže například gumičky, činky, tyče apod. Název kruhový trénink je odvozen z rozpoložení jednotlivých stanovišť, kde jsou všechny cviky uspořádány do kruhu, nemusí to být však pravidlem.

LÉTACÍ JÓGA

Cvičení na popruzích v sobě kombinuje prvky jógy, akrobacie a tance. Přináší do klasického cvičení nové a neobvyklé polohy, které by se jinak cvičit nedaly. K tomu zároveň popruhy působí i jako velmi efektivní posilovací a především zpevňovací pomůcka. Při spoustě cviků jsou zapojena stehna a břišní svaly.

SPIRÁLNÍ STABILIZACE PÁTEŘE

Spirální stabilizace páteře (metoda SPS, SM-Systém, cvičení dle MUDr. Richarda Smíška) je metoda, která protahuje páteř nahoru. Spirálně stabilizovaný svalový korzet vyrovnává páteř do střední linie, protahuje jí vzhůru. To umožňuje i léčit a regenerovat meziobratlové disky. Je to cesta k návratu do kondice a ke sportovním úspěchům bez poškození zdraví.

TABATA/HIIT

Tabata je vlastně forma HIIT (high intensity interval training – vysoce intenzivní intervalový trénink) a patří k náročným tréninkům. Nejedná se o klasické kontinuální delší cvičení, ale o cvičení během relativně krátkých intervalů střídajících se s pauzami.

TOTALBODY

Komplexní trénink celého těla pomocí jednoduchých, ale velmi účinných cviků s důrazem na „core“ aneb střed těla. Lekce probíhá formou intervalového tréninku bez složité choreografie s kombinací kardio a silových prvků tak, aby bylo dosaženo maximální efektivity cvičení.

TRX

TRX: Total-Body Resistance Exercise (= Cviky pro zatížení celého těla) Závěsné cvičení rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh. Při sportu a každodenním cvičení se pohybujeme stále v mnoha rovinách. Cvičení na závěsném systému TRX nám umožňuje cvičit v těchto rovinách, stejně tak jak žijeme. Svalová hmota narůstá rovnoměrně, což snižuje riziko zranění a zvyšuje výkonnost.