Skip to main content

Pravidelné aktivity s lektorem

V Akademickém sportovním centru Vám nabízíme velké množství pravidelných aktivit pod vedením certifikovaných instruktorů, kteří vám pomohou si sport užívat a získat z něj pro sebe maximum. Provedou Vás světem zábavného a efektivního pohybu. Vyzkoušet můžete nejen posilovací lekce (Totalbody, Flowin, TRX), ale i cvičení na problémové partie (Bootylicious, Dokonalé břicho) nebo energické lekce (Jumping, HIIT/Tabata, Kruháč). Nabízíme i žhavé novinky v oblasti fitness – například Bungee workout, Aerial hoop či Létací jógu. Aktuální rozvrh najdete v rezervačním systému. Na lekcích Váš čeká spousta jedinečných zážitků, zábavy i dřiny. Nejenže zapracujete na svém zdraví, kondici a vysněné postavě, ale cvičení Vám přinese také relax, odpoutání od běžných starostí a příjemná setkání se stejně naladěnými lidmi.

Pravidla vstupu na aktivity

 1. !!! REZERVACE AKTIVITY !!!
  V případě, že jste student, nezapomeňte si v profilu vyplnit číslo studenta, aby Vám byla automaticky účtována sleva.
  Pokud se na vybranou aktivitu z nějakého důvodu se nemůžete dostavit, ODHLAŠTE SE!
  Vytvořením rezervace blokujete místo dalším zájemcům. Při opakovaném nedostavení se na aktivitu BEZ ODHLÁŠENÍ se Váš účet ZABLOKUJE!
 2. Na recepci bloku B zaplatíte vstup (ve vyjímečných případech na recepci bloku A). Platba možná kartou i v hotovosti. V případě, že máte permanentku, ukážete ji lektorce na začátku lekce.
 3. Po zaplacení a vyřízení všech administrativních záležitostí se vydáte na vámi zvolenou aktivitu dle rozvrhu. Mapa
 4. Šatny se zamykatelnými skříňkami se nachází v 1. patře (za odložené věci ASC neručí).
 5. Do tělocvičny vstupujte pouze ve VHODNÉ ČISTÉ OBUVI, která nezanechává šmouhy.
 6. Doporučujeme ručník a pití.
Jednorázové vstupné pro AR 2023/24
 • Student a zaměstnanec TUL
  70 Kč
 • Veřejnost
  100 Kč
Permanentky pro LS 2023/24
 • Desetivstupová permanentka pro studenty a zaměstnance TUL
  650 Kč
 • Desetivstupová permanentka pro veřejnost
  950 Kč
 • Semestrální permanentka pro studenty a zaměstnance TUL
  1250 Kč

ABY ZÁDA NEBOLELA

Cvičení nabízí předcházení zdravotním obtížím, ovlivňuje již přítomné funkční odchylky a důsledky onemocnění či postižení. Kompenzační cvičení jsou volena s ohledem na složení skupiny a potřeby jednotlivců. Během hodin využíváme různé zdravotní cvičební metody a pomůcky.

BUNGEE WORKOUT

Bungee workout je cvičení, kde zapojíte všechny svaly a především posílíte střed těla (core). Kombinuje sport, tanec a zábavu, u které spálíte kalorie. Je to spojení kardio tréninku a silového cvičení a celou dobu se cvičí ve speciálním závěsném postroji proti odporu gumového lana.

DANCE AEROBIK

Dance Aerobic je zábavná taneční forma aerobiku střídající high a low prvky převedených do složitější choreografie.

DANCE 4 FUN

Taneční lekce, která propojuje různé taneční styly do zajímavých a zábavných sestav. Nenásilná forma cvičení pro udržení kondice a posílení celého těla prostřednictvím tance.

FUNKČNÍ TRÉNINK

Funkční trénink je soubor cvičení, které přirozeným způsobem zapojují co nejvíce svalových skupin najednou a to tak, aby maximálně odpovídaly potřebám daného jedince.

JUMPING

Základem je kombinace rychlých a pomalých skoků, dynamických sprintů a silových prvků v kombinaci s balančními prvky pro dokonalý kardio trénink. Aerobní skupinové cvičení na trampolínách s řídítky v doprovodu motivující hudby. Díky vysokému tempu se jedná o jedno z nejúčinnějších cvičení na spalování kalorií. Ideální pro formování postavy. Tím, že vás balanční plocha stále rozhazuje, zapojujete nejrůznější svalstvo. Jumping nezatěžuje klouby, proto je vhodný i pro lidi trpící obezitou.

KALISTENIKA

Jedná se o cvičení s vlastní vahou, se kterým můžete vybudovat estetické tělo a silné svaly umožňující svobodný pohyb v prostoru. Je to ale i cesta, která posiluje vaši mentální stránku. Kalistenika je forma cvičení, při které se pro zvýšení síly a kondice využívá především vlivu gravitace a hmotnosti vlastního těla. Termín kalistenika vychází z řeckých slov „kalos“ (síla) a „stenos“ (krása). Původně byla kalistenika metodou podpory zdraví a zajištění „krásy a síly“ u školních dětí. Postupně se ale vyvinula v tréninkovou metodu sdílících mnoho principů s gymnastikou. Na rozdíl od gymnastiky se ovšem dá kalistenika provozovat i venku ve formě známé jako street workout.

KRUHOVÝ TRÉNINK

Jedná se o vysokointenzivní intervalové cvičení, kde následuje několik stanovišť za sebou, při kterých procvičíte celé tělo. Na každém stanovišti posilujete jinou partii. Při cvičení používáte především svou vlastní váhu doplněnou o lehké zátěže například gumičky, činky, tyče apod. Název kruhový trénink je odvozen z rozpoložení jednotlivých stanovišť, kde jsou všechny cviky uspořádány do kruhu, nemusí to být však pravidlem.

LADY DANCE

Lekce tance, kdy cílem je zapojit a rozvíjet ženskost, rozvíjet sebevědomí a také zapojit tělo a jeho svaly. Pohyb je pro tělo velmi důležitý, tanec je skvělá a nenásilná forma, jak tělo zapojit a trochu se přitom i zapotit.

TABATA/HIIT

Tabata je vlastně forma HIIT (high intensity interval training – vysoce intenzivní intervalový trénink) a patří k náročným tréninkům. Nejedná se o klasické kontinuální delší cvičení, ale o cvičení během relativně krátkých intervalů střídajících se s pauzami.

TRX

Total-Body Resistance Exercise (= cviky pro zatížení celého těla). Závěsné cvičení rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh. Při sportu a každodenním cvičení se pohybujeme stále v mnoha rovinách. Cvičení na závěsném systému TRX nám umožňuje cvičit v těchto rovinách, stejně tak jak žijeme. Svalová hmota narůstá rovnoměrně, což snižuje riziko zranění a zvyšuje výkonnost.